Šiandien, rugpjūčio 18 d., VšĮ “Meno vadybos platforma” Arthesis skelbia tarptautinio fotografijos projekto “Sovietinės autobusų stotelės” pradžią, skirto kitai sovietmečio paveldo perspektyvai nubrėžti.

Projektas “Sovietinės autobusų stotelės” pasitelkia sovietmečio mažosios architektūros pavyzdžius ir šiuolaikines istorijas apie to laikotarpio paveldą kalbėjimui apie kūrybinės laisvės ieškojimą, kūrėjo troškimą spręsti pačiam neatsižvelgiant į politinį ir ideologinį režimą. Artimiausius mėnesius Lietuvos auditorijai savo fotografinį žvilgsnį į mažosios architektūros pavyzdžius buvusio Rytų bloko šalyse susitikimuose ir parodose pristatys Christopher Herwig ir Nicolas Grospierre, o platesnius lietuvių autorių ieškojimus paveldo tema atskleis tam skirtas tinklaraštis.

Šį ketvirtadienio vakarą 19 val. bare “Peronas” (Geležinkelio g. 6, Vilnius) įvyks susitikimas su garsiu menininku Christopher Herwig – pasaulinio dėmesio sulaukusio fotografijų albumo “Soviet Bus Stops” (2015) autoriumi. “Soviet Bus Stops” yra prieš beveik trylika metų pradėtas projektas, aprėpiantis vadinamųjų Rytų bloko šalių įdomiausius smulkiosios architektūros pavyzdžius. Kirgizijos, Ukrainos, Baltijos ir kitų, iš viso – 15 šalių, apie 30 000 km besidriekiančiose pakelėse stūksančios autobusų stotelės atskleidžia vietinę kūrybą – kurioje telpa ir brutalizmas, ir architektūrinė ekstravagancija.

Rugsėjo mėnesį bus atidaryta paroda, atskleisianti sovietinių autobusų stotelių turtingą ir neįprastą vizualumą. Kanadietis Christopher Herwig pristatys fotografijas iš albumo “Soviet Bus Stops” ir jo naujausios kelionės po Rusiją. Šveicarų menininkas Nicolas Grospierre leis palyginti jas su Lietuvos sovietmečio laikotarpio autobusų stotelėmis, kurių iš viso jo kolekcijoje iš kelionių po mūsų šalį – beveik 30.

Neseniai šviesą išvydo tinklaraštis narratives.lt – kaip projekto apie mažosios architektūros paveldą dalis. Stebint pastarųjų metų susidomėjimą sovietmečio studijomis ir siekiant diskusiją plėtoti toliau, sukurta virtuali platforma, skirta besikeičiančio paveldo temoms analizuoti per pokalbius su viešas erdves tiriančiais kūrėjais. Keliami klausimai – kokią dabartį kuria praeities sluoksniai mieste? Kas iš tiesų yra paveldas, išryškėjant tam tikriems politiniams sumetimams bei laikmečiui diktuojant savas realijas?

Projektą vykdo VšĮ “Meno vadybos platforma”, kuruoja Raimonda Tamulevičiūtė. Projektą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Kviečiame sekti informaciją spaudoje ir internete apie būsimą parodą.