
Sausio 16 d. VDU Menų fakultete Kaune įvyko meno vadybos platformos Arthesis pristatymas pirmojo kurso Naujųjų medijų meno specialybės studentams – buvo skaitomas pranešimas tema “Naujųjų medijų panaudojimas parodinių insititucijų kuratorinėje veikloje”. Pažymėtina, jog renginys – studentų pažintinės praktikos dalis.
Šio pristatymo pagrindinis tikslas – atskleisti šiuolaikinį požiūrį į meno vadybą bei naujųjų medijų panaudojimą kaip svarbų ir aktualų uždavinį kuratorystės veiklose, juolab, kad šiuo metu mūsų šalyje yra juntamas profesionalių meno vadybos studijų trūkumas. Kita vertus, studentas daug prarastų apsiribodamas vien teorinių žinių įsisavinimu. Šiuo atžvilgiu seserys Rūta ir Vaida Stepanovaitės yra puiki komanda, mat pagal išsilavinimą Vaida yra menotyrininkė, o Rūta – grafikė. Kartu įkūrusios VšĮ „Meno vadybos platformą“ Arthesis, jos tokiu būdu atsispiria nuo akademinių pagrindų, įgaudamos realios patirties meno vadybos srityje.
Pranešimo pradžioje buvo pristatyta meno vadybininko profesija. Kaip juokavo Vaida, meno vadybininkas yra tarsi žmogus-orkestras, turintis ne tik sugeneruoti idėją, bet ir gauti finansavimą jos įgyvendinimui, suderinti renginio laiką bei vietą, suprasti, kokie reikalingi žmogiškieji ištekliai, o kartais tiesiog turi mokėti tinkuoti ar dažyti sienas, jeigu to prireiktų parodos ekspozicinių patalpų paruošimui. Kaip vienas iš pavyzdžių buvo paminėtas praeitų metų lapkričio-gruodžio mėnesiais vykęs renginys Vilniuje – „9 menininko gyvenimai: jaunosios lietuvių menininkų išeivijos paroda“. Šis meninis-socialinis projektas buvo pristatytas pasitelkiant vaizdinę medžiagą: skaidres bei LRT laidos „Durys atsidaro“ reportažą.
Minėtuoju pristatymu prasidėjo nauji Arthesis metai bei nauja veiklos kryptis – edukacija, skirta įvairioms amžiaus grupėms. Dėkojame dėstytojui Tomui Pabedinskui už kvietimą dalyvauti susitikime.
Kartu su Arthesis, pranešimą ir nuotraukas paruošė Menotyros specialybės studentė Karolina Dačkutė
Daugiau nuotraukų iš susitikimo: čia.