Vilniaus dailės akademijoje, Vytauto Didžiojo universiteto Menų fakultete, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete vyko VšĮ „Meno vadybos platforma” inicijuoti aukštosioms mokykloms skirti autorių teisių mokymai, kuriuos vedė Lietuvos autorių teisių gynimo asociacijos (LATGA) Muzikos kūrinių kūrinių skyriaus atstovas Arvydas Adamonis. Mokymų metu pristatyta jauniesiems ir profesionaliesiems kūrėjams aktuali teorinė ir praktinė informacija, vyko diskusijos apie autorių teises ir studijų metu sukurtų kūrinių teises.

Aukštųjų mokyklų, vykdančių meno krypties programas, studentai, dėstytojai ir kiti darbuotojai nemokamų mokymų ir aktyvių diskusijų forma buvo supažindinti su naudinga informacija apie menininkams priklausančias autorių teises. Kas yra autorius, kūrinys? Ką svarbiausia apie žinoti apie savo kaip autoriaus turtines ir asmenines neturtines teises? Kokias sutartis naudoti ir kaip jos veikia? Praktinėje dalyje buvo gilinamasi į aktualius atvejus, apimančius studijų metu įgyvendintų kūrinių teises.

Projektas siekia paskatinti vidinę ir išorinę komunikaciją Lietuvos aukštosiose mokyklose apie autorių teises, nepamainomas ir studijų metu, ir pradėjus profesionalaus menininko kelią. Lektorius Arvydas Adamonis turi teisinį ir muzikinį išsilavinimą, nuo 1996 metų dirba rengiant, sudarant autorines-licencines sutartis bei prižiūrint jų vykdymą, konsultuoja autorius ir kūrinių naudotojus autorių teisės klausimais.

Šiuo metu vykdomi tolimesni projekto darbai, kurių rezultatai bus pristatyti gruodžio mėnesį. Mokymų akimirkos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje: nuotraukų albumas >>

Projektą organizuoja VšĮ Meno vadybos platforma, partneriai: VDA, LMTA, VTDK, VDU Menų fakultetas, VDA Kauno fakultetas ir VDA Klaipėdos fakultetas. Projektas vykdomas pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą, administruojamas LR Kultūros ministerijos.