• Apie menininką
  • Kūrybos aprašas
  • Kūrybinė veikla
  • Noriu įsigyti

Dominykas Gutauskas

1987

Grafika, medžio asambliažas

2006 – 2010 Taikomoji grafika, bakalauras, VDA KDF

http://www.dominykasgutauskas.lt/

https://www.facebook.com/dominykasg

Dominyko Gutausko medžio asambliažai, jungiantys tapybos, grafikos, skulptūros elementus, pasižymi gaivališkumu ir dinamišku savotiškos realybės perteikimu. Menininkas aktyviai žaidžia įvairiomis geometrinėmis formomis, dekoratyviais grafiškais raštais ir dydžiais, taip kurdamas organišką visumą. Itin aktyvus dėmuo – spalva, išryškinama kontrastingose plokštumose ir jas papildančiose smulkiose detalėse.

D. Gutauskas savo kūryboje naudoja užfiksuotus kadrus iš aplinkos, stilistiškai juos transformuodamas. Menininką domina kaip žmonės keičiasi arba nesikeičia, kokią aplinką aplink save kuria, domina jų kūrybiškoji pusė.

Jaunojo menininko darbuose esminiu yra medžio kaip kūrybinės medžiagos pasirinkimas, dėl kurio darbai įgauna skulptūriškumo. Dinamiška medžiagos pateiktis nurodo į autoriaus kūrybos procesą kaip ekspresyvios dėlionės veiksmą, siekiant užfiksuoti jo galvoje kilusius vaizdinius. Eksperimentai medžiagiškumu leidžia išgauti procesualumu pasižymintį, tarsi raibuliuojantį paviršių, žiūrovo skaitomą per atskiras detales ar motyvus. Fragmentuotų plokštumų sutelkimas į sklandžią, vienalytę visumą atskleidžia kiekviename D. Gutausko kūrinyje pasakojamus siužetus, laukiančius savarankiško žiūrovo pratęsimo.

D. Gutausko kūryba žavi detalių kruopštumu, itin estetiška pateiktimi, precizišku formos išbaigtumu bei kuriamo pasaulėvaizdžio įtaiga. Menininkas jau kurį laiką seka aiškia kūrybine linija, gilindamas paieškas savo sukurtame meniniame lauke.

PERSONALINĖS PARODOS

2015 „Elektrinis piemuo“, galerija „POST”, Kaunas

2014 „Iškyla“, galerija „Balta“, Kaunas, Lietuva

GRUPINĖS PARODOS IR PROJEKTAI

2013 Tarptautinė paroda „Same difference”, galerija „POST”, Kaunas.

2013 „Loftas Fest” menų zona, Loftas, Vilnius

2012 Medžio raižinių paroda „Ksilo“, Titanikas, Vilnius

STIPENDIJOS

2015 LTKT Valstybės stipendija kultūros ir meno kūrėjams

PUBLIKACIJOS

Jacytė, A. Spalvotosios kaladėlių visatos. Šiaurės atėnai, 2015 01 30 http://www.satenai.lt/2015/01/30/spalvotosios-kaladeliu-visatos/

Morozovaitė, R. Elektrinis piemuo ir idėjų avys. Kauno diena, 2015 01 18 http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/elektrinis-piemuo-ir-ideju-avys-670026#.VLt9lyuUfIY 

Kreipkitės telefonu +370 611 83444 (Rūta) ar pasinaudokite kontaktų forma ir susisiekite su mumis dėl darbų įsigijimo

Jūsų vardas (būtina)

Jūsų el. pašto adresas (būtina)

Tema

Jūsų žinutė