Projektas, kurio ištakos siekia 2016 metus, šiais įgauna pagreitį ir prisistato skaitmeninės platformos – auctum.org pavidalu.
 
VšĮ „Meno vadybos platforma“, kartu su partneriais (VU KnF Audiovaizualinio vertimo specialybės dėstytojai ir studentai, Lietuvos aklųjų biblioteka, Nacionalinė dailės galerija ir kt.) pristato taikomąjį tyrimą, kurio tikslas – išsiaiškinti aklųjų/silpnaregių bei kurčiųjų/neprigirdinčiųjų poreikius, lankantis Lietuvos parodinėse erdvėse ir dalyvaujant parodų turinio pažinimo procesuose.
 
Taikomasis tyrimas lydi pilotinio modelio kūrimą: siekiama, kad šis modelis veiktų kaip įrankis, pritaikomas Lietuvos parodų erdvėse, šioms pristatant savo turinį akliems/silpnaregiams ir kurtiems/neprigirdintiems lankytojams. Modeliui kurti ir testuoti pasitelkiamos išmaniosios technologijos (skaitmeninės programėlės), įranga, atkurianti garso ir vaizdo turinį, taktilinės meno kūrinių replikos ir kūrinių originalai.
 
2017 m. vyksta pirmasis ilgalaikio projekto etapas, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybė. Išsamus pirmojo etapo rezultatų pristatymas numatomas gruodžio mėnesį.
 
/ Auctum (pagal lot. kalbos žodį „augimas”) /